Workshop
Moscow International Workshop ICPC-2019
Host
Co-organizers:Sponsors:
 

Day 3, Div B

Last success: 02:58:24, Moscow S Ped U: Cofeforces (Tishkov, Pavlov, Andrianova), problem B
Last Submit: 02:59:54, Belarusian SU 11 (Klimashevskiy, Paliukhovich, Filinovich), problem C

PlaceTeam nameA
18/75
B
16/27
C
5/43
D
3/7
E
3/5
F
0/0
G
1/2
H
3/7
I
0/0
TotalTimeDirtRatingSE
1.
Kaunas TU: CTAPuK (Kazlauskas)
+
0:01
+
0:02
+
0:02
+
0:03
+
0:03
-
-
+
0:03
-
6140%200.000.60
2.
Perm HSE: olympic reserve programmers (Ketov)
+
0:20
+
1:41
+2
1:06
+
1:13
+1
2:55
-
-
+1
2:20
-
665540%190.000.60
3.
Tashkent br of MSU: Awesome Team (Ashirmatov)
+1
0:46
+
0:52
+1
1:25
+
1:33
+1
2:04
-
-
+2
2:54
-
667445%180.950.60
4.
Belarusian SU 11 (Klimashevskiy, Paliukhovich, Filinovich)
+1
0:33
+
0:46
-3
3:00
-
-
-
+
1:27
-
-
318625%86.360.42
5.
South Ural SU: MiG-31 (Vasilenko, Kulbachniy, Nebero)
+
0:58
+
1:34
+2
2:48
-
-
-
-
-
-
336040%82.610.35
6.
Saratov SU: Bit by Bit (Sokolkov, Nartsev, Kadomtsev)
+3
1:49
+1
1:16
+7
2:55
-3
3:00
-
-
-
-
-
358078%79.170.35
7.
Saratov SU 3: Heroes of Maximum Matching 3 (Dunaev, Sinkevich, Lebedev)
+
0:25
+1
0:47
-1
3:00
-1
2:21
-
-
-
-
-
29233%50.670.15
8.
Yaroslavl SU 1.(3): Once upon a time on... NERC (Gibadulin, Medvedev, Povarov)
+2
0:53
+
0:27
-9
2:59
-
-
-
-
-1
2:00
-
212050%48.720.15
9.
Nizhny Novgorod: Novemberlius (Kazantaev, Rodionov, Naumov)
+
2:03
+1
1:09
-2
2:56
-
-
-
-
-
-
221233%46.910.15
10.
North Ossetian SU: WA111 (Tamaev, Sokurov, Gamosov)
+4
2:22
+
1:00
-
-
-
-
-
-
-
228266%45.240.15
11.
Voronezh SU: Voronezh_CSF_2019 (Berezhnov, Paukov, Shishko)
+2
1:55
+
2:16
-
-
-
-
-
-
-
229150%43.680.15
12.
Kaunas TU: Surprised ASCIIchu (Legańćinskas, Liuberskis, Kaunietis)
+4
2:08
+
2:10
-
-
-
-
-
-
-
233866%42.220.15
13.
Moscow S Ped U: Cofeforces (Tishkov, Pavlov, Andrianova)
+1
1:49
+2
2:59
-
-
-
-
-
-
-
234860%40.860.15
14.
Yaroslav lSU 7 (Klimov, Sharshakova, Voronin)
+1
1:42
+4
2:59
-2
2:18
-
-
-
-
-
-
238171%39.580.15
15.
SCH_Almaty: Nazarbayev I Sch 1 (Sadybekov, Amangeldi, Tazabek)
+16
2:17
+1
0:59
-
-
-
-
-1
2:59
-
-
253689%38.380.15
16.
SCH_Almaty: Nazarbayev I Sch 1, (Dzhumadildaev, Amir)
-
+1
1:52
-
-
-
-
-
-
-
113250%18.630.20
17.
Moscow EPhI: Cactuses (Baranova, Matveev, Aralov)
+4
2:30
-
-
-
-
-
-
-
-
123080%18.100.10
18.
Moscow Regional UT: Juicy (Solopov, Kostromitinov)
+8
2:44
-
-
-
-
-
-
-
-
132488%17.590.10
19.
Kazan FU: Kadsima is Genius (Busse, Bikmullin, Musin)
+10
2:31
-
-8
2:31
-
-
-
-
-
-
135190%17.120.10
20.
Astana IT U 1 (Beigut, Magzhan, Bakdaulet)
-
-
-1
0:21
-
-
-
-
-
-
000%0.000.00
Submits sent:752743750270166
Accepted:18
(24%)
16
(59%)
5
(11%)
3
(42%)
3
(60%)
0
(0%)
1
(50%)
3
(42%)
0
(0%)
49
(29%)
Dirt:57
(76%)
11
(40%)
12
(70%)
0
(0%)
2
(40%)
0
(0%)
0
(0%)
3
(50%)
0
(0%)
85
(63%)