Workshop
Moscow International Workshop ICPC-2019
Host
Co-organizers:Sponsors:
 

Day 6, Div B

Last success: 02:57:59, Saratov SU 3: Heroes of Maximum Matching 3 (Dunaev, Sinkevich, Lebedev), problem G
Last Submit: 02:59:50, Astana IT U 1 (Beigut, Magzhan, Bakdaulet), problem B

PlaceTeam nameA
21/26
B
13/45
C
5/24
D
1/2
E
0/0
F
0/6
G
4/5
H
10/18
I
2/4
J
9/33
TotalTimeDirtRatingSE
1.
Yaroslavl SU 1.(3): Once upon a time on... NERC (Gibadulin, Medvedev, Povarov)
+
0:05
+1
1:47
+
0:41
-
-
-
+
2:48
+
2:22
+1
2:39
+1
1:15
775730%200.000.56
2.
Saratov SU 3: Heroes of Maximum Matching 3 (Dunaev, Sinkevich, Lebedev)
+
0:05
+
0:31
+
1:55
-
-
-1
2:25
+
2:58
+
1:30
-
+2
1:18
653725%163.270.51
3.
Saratov SU: Bit by Bit (Sokolkov, Nartsev, Kadomtsev)
+
0:06
+
0:43
+
0:58
-
-
-
+1
2:40
+1
2:06
-
+3
1:50
660345%155.840.51
4.
Belarusian SU 11 (Klimashevskiy, Paliukhovich, Filinovich)
+1
0:24
+
0:45
-
-
-
-4
2:22
-
+
1:05
+1
1:31
+1
1:54
539937%124.220.48
5.
Perm HSE: olympic reserve programmers (Ketov)
+
0:03
+2
2:27
+1
1:32
-
-
-
-
+
1:46
-
+
0:44
545237%119.050.45
6.
Kaunas TU: Surprised ASCIIchu (Legańćinskas, Liuberskis, Kaunietis)
+
0:08
+
0:33
-
-
-
-
-
+
2:21
-
+1
2:30
435220%91.430.37
7.
North Ossetian SU: WA111 (Tamaev, Sokurov, Gamosov)
+
0:11
+
2:12
-
-
-
-
-
+
1:30
-
+1
2:41
441420%87.910.37
8.
Kazan FU: Kadsima is Genius (Busse, Bikmullin, Musin)
+
0:09
+1
2:04
-
-
-
-
-
+4
2:48
-
+
2:21
454255%84.660.37
9.
SCH_Almaty: Nazarbayev I Sch 1, (Dzhumadildaev, Amir)
+1
0:11
+
0:40
+1
1:14
-
-
-1
2:58
-
-
-
-
316540%61.220.38
10.
Kaunas TU: CTAPuK (Kazlauskas)
+
0:03
+
0:42
-
-
-
-
-
+
2:34
-
-2
2:49
31990%59.110.30
11.
South Ural SU: MiG-31 (Vasilenko, Kulbachniy, Nebero)
+
0:04
+2
2:32
-
-
-
-
+
1:22
-
-
-
327840%57.140.40
12.
Astana IT U 1 (Beigut, Magzhan, Bakdaulet)
+2
0:14
-5
3:00
-
+1
2:32
-
-
-
+
1:10
-
-4
2:15
329650%55.300.49
13.
Moscow S Ped U: Cofeforces (Tishkov, Pavlov, Andrianova)
+
0:12
-8
2:52
-
-
-
-
-
-
-
+1
1:28
212033%35.710.29
14.
Nizhny Novgorod: Novemberlius (Kazantaev, Rodionov, Naumov)
+
0:18
+1
1:40
-
-
-
-
-
-
-
-5
2:57
213833%34.630.19
15.
Voronezh SU: Voronezh_CSF_2019 (Berezhnov, Paukov, Shishko)
+
0:09
+4
2:37
-
-
-
-
-
-
-
-
224666%33.610.19
16-17.
Yaroslav lSU 7 (Klimov, Sharshakova, Voronin)
+
0:07
-
-14
2:34
-
-
-
-
-3
1:21
-
-
170%16.330.00
16-17.
RTU MIREA: NN (Gavrilev, Smirnov, Matchin)
+
0:07
-2
2:07
-
-
-
-
-
-
-
-1
2:58
170%16.330.00
18.
Moscow EPhI: Cactuses (Baranova, Matveev, Aralov)
+
0:13
-5
2:17
-
-
-
-
-
-
-
-
1130%15.440.00
19.
SCH_Almaty: Nazarbayev I Sch 1 (Sadybekov, Amangeldi, Tazabek)
+
0:18
-1
2:24
-
-
-
-
-
-
-
-
1180%15.040.00
20.
Tashkent br of MSU: Awesome Team (Ashirmatov)
+1
0:11
-
-3
2:27
-
-
-
-
-
-
-
13150%14.650.00
21.
Chelyabinsk SU: SadBirds (Petrov, Popova, Stetsenko)
+
0:44
-
-
-
-
-
-
-
-
-2
2:44
1440%14.290.00
Submits sent:264524206518433163
Accepted:21
(80%)
13
(28%)
5
(20%)
1
(50%)
0
(0%)
0
(0%)
4
(80%)
10
(55%)
2
(50%)
9
(27%)
65
(39%)
Dirt:5
(19%)
11
(45%)
2
(28%)
1
(50%)
0
(0%)
0
(0%)
1
(20%)
5
(33%)
2
(50%)
10
(52%)
37
(36%)